ISPARTA SÜMER HALI YIKAMA

YERİNDE HALI YIKAMA

Yerinde Halı Yıkama

Evlerdeki ya da işyerlerindeki duvardan duvara halıların temizliği büyük bir problemdir, özellikle ana okulları, oteller, camiler, yurtlar, residence’lar, plazalar ve restoranlarda bu konu daha bir önem taşır çünkü bu tür işyerlerinde hijyen çok daha hassas konudur. Genellikle ayakkabı ile girilen işyerlerinde ya da evlerde zaman içerisinde halıların yüzeyleri kirlenir, kirlenmesine fırsat vermeden halılar bakteri ve pislik barındırır bu nedenle sökülmesi mümkün olmayan halıların temizliği ancak yerinde halı yıkama ile mümkün olur.

Temizleme İşlemine Halıların Süpürülmesi İle Başlanmalı

Halıların kullanım yoğunluğu ve kirine göre yerinde halı yıkama yöntemleri değişiklik gösterebilir ama ne kadar çok değişiklik gösterse de temizleme işlemine ilk olarak halıların süpürülmesi ile başlanmalıdır, ardından halılar şampuanlanır, buhar ya da köpük kullanarak yıkanır ve en son aşamada ise halılar kurutulur. Halı temizleme şirketleri halılarınızın temizliği konusunda yardım alacağınız işletmelerdir, halıları leke ve kir durumuna göre incelerler buna göre yetişmiş ekip ve gerekli ekipmanları ile yıkama işlemini yaparlar.

Halılara Zarar Verme Olasılığı Dikkate Alınmalı

Eğer kirli ve yıkanması gereken halıların yerinde halı yıkama yöntemi ile temizlenmesini isteyenler kaliteli hizmet sunan firmaları seçmeli böylece halılarda kötü koku, çekme ya da solma gibi hiç istenmeyen durumla karşılaşılmaz, son yıllarda teknolojinin gelişmesi sayesinde güçlü halı yıkama modelleri arasında ısıtıcı donanım da bulunmakta ancak bu konuda ehil olmanalar tarafından yapılırsa halılara zarar verme olasılığı da dikkate alınmalı. Kullanılan sert kimyasallar halının ipliğine zarar verdiğinden dolayı kullanım ömrü azalır, rengi atar, çok su kullanılması halinde ise su halının altına sızar ve geç kurumaya neden olur.

Halılar En Fazla 2 Saat İçinde Kurumuş Olmalı

Bunun dışında yerinde yıkanan halıların en fazla 2 saat içinde kurumuş olması gerekli çünkü ıslaklığı uzun süren halılar çok daha çabuk kokar ve bakteri üretir ayrıca çocuklar ve evcil hayvanlarında bu temizlik aşamasında düşünülmesi gereklidir. Onları da dikkate alarak halının temizlenmesinde kullanılacak kimyasala özen göstermek gerekir çevre dostu deterjanların kullanılması halılarınızı temizletirken düşünmeniz gereken önemli bir ayrıntıdır. Güvenilir hizmet için deneyimli firmamıza ulaşabilirsiniz.